Асоціація з міжнародних питань запрошує викладачів закладів освіти України до участі у серії онлайн-семінарів на тему «Мотивуючі підходи при вивченні новітньої історії в школі», які відбудуться 31 травня, 7 червня та 14 червня 2023 року.
Серія оналайн-семінарів на теми використання методу усної історії та специфіки викладання новітньої історії сьогодні в українських школах розпочнеться семінаром
НАШІ ЦІННОСТІ У НАШ ЧАС. ТЕМАТИКА ВІЙНИ НА УРОКАХ ІСТОРІЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ
31 травня 2023, 16:00 – 18:00
Лектор
Петро Кендзьор, керівник освітніх проектів асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» д.п.н., https://www.novadoba.org.ua/
Анотація
Повномасштабне вторгнення російських агресорів на територію України залишило свій відбиток на усіх вимірах суспільного життя. Освіта є особливою сферою, оскільки тут перебувають діти та молодь – це особливий виклик для педагогічної спільноти України і зокрема у вимірі історичної та громадянської освіти.
- Суспільна місія історії та громадянської освіти в умовах війни та після перемоги.
- Компетентнісний підхід у викладанні історії та громадянської освіти
- Що таке цінності? Особливості їх формування.
- Як можна використовувати ресурси усної історїї , фото/відео-джерела, медіа.
УСНА ІСТОРІЯ В УКРАЇНІ
7 червня 2023, 16:00 – 18:00
Лектор
Анна Яценко, громадська організація «Після тиші», https://aftersilence.co/
Анотація
Презентація усноісторичних проєктів, які здійснюються в Україні: подкаст «Як ми вижили», віртуальна виставка «Депортації. Візуальна пам’ять», документальний фільм «Безголосся». Як залучити усну історію до вивчення новітньої історії в школі – український досвід.
ДОСЛІДНИЦЬКЕ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ
14 червня 2023, 14:00 – 16:00
Лектор
PhDr. Вацлав Адамек, викладач історії та суспільних дисциплін гімназія Модржани, м. Прага. Співавтор та розробник нових методів вивчення історії, координатор проєкту «Dějepis +» для викладачів історії.
Анотація
Як працювати з дослідом при вивченні історії. Йдеться про сучасне комплексне розуміння навчання, які домінантно випливає з активної участі та роботи учнів над завданнями на уроці. Дослідницький підхід знижує фактографічну складність навчання та посилює формування учнівських компетенцій. Дослідницька або також дієве навчання бере початок у англосакському середовищі й суттєво відрізняється від центрально-європейської чи східно-європейської моделі навчання. Серед іншого це стосується й плюсів і мінусів цього підходу в навчанні при оцінюванні учнів.
Учасники можуть отримати сертифікати, якщо братимуть участь у семінарах та дадуть відповіді на запитання в онлайн форматі. Якщо ви не зможете взяти участь у семінарі синхронно, то ми можемо надіслати вам посилання на відеозапис лекції для асинхронного перегляду.
Організаторами семінару є чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (Asociace pro mezinárodní otázky) за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чехії.