Асоціація з міжнародних питань запрошує викладачів закладів освіти України до участі у серії онлайн-семінарів на тему «Мотивуючі підходи при вивченні новітньої історії в школі II», які відбудуться 12 грудня, 14 грудня та 19 грудня 2023 року.
Серія оналайн-семінарів пропонує учасникам обговорити теми новітньої історії, які не завжди сприймаються однозначно в суспільстві, та як ці теми опрацьовувати з учнями, що таке місця пам’яті та як з їх допомогою формувати власну історію.
ІСТОРІЯ У ГРОМАДСЬКОМУ ПРОСТОРІ
12 грудня 2023, 16:00–18:00
Лектор
PhDr. Вацлав Адамек, викладач історії та суспільних дисциплін гімназії Модржани, м. Прага. Співавтор та розробник нових методів вивчення історії, координатор проєкту «Dějepis +» для викладачів історії, співпрацює з Інститутом досліджень тоталітарних режимів Чеської Республіки (ÚSTR).
Анотація
Тема семінару через розбір долі кількох конкретних місць пам’яті у Чехії вказати на важливість публічної дискусії про дію місць спогадів. Семінар зосередиться на контроверсійні місця історичної пам’яті, які стала предметом загальносуспільної дискусії про дію місць спогадів. Лектор зупиниться на політичному та ідеологічному вимірі місць пам’яті щодо формування власного минулого.
ДЕІМПЕРІАЛІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ
14 грудня 2023, 16:00–18:00
Лектор
Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, офіцер 3 ОШБр, теле- і радіоведучий. Олександр Алфьоров веде ютуб-канал для популяризації української історії серед широкої громадськост.
Анотація
Що сьогодні слід змінити, а що лишити в контексті декомунізації та деколонізації? Які маніпуляції та небезпеки можуть існувати у «простих процесах»? Чи готові українці до кардинальних змін та чи не поспішаємо із ними?
ДЕОКУПАЦІЯ СВІДОМОСТІ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ
19 грудня 2023, 16:00–18:00
Лектори
Ганна Байкєніч, кандидатка педагогічних наук, координаторка освітніх проєктів Українського інституту національної пам’яті.
Олена Охрімчук, кандидатка філософських наук, координаторка діяльності Українського інституту національної пам’яті в регіонах.
Анотація
Декомунізація і деколонізація як її продовження в сучасних українських реаліях розглядається в широкому сенсі – не лише як усунення ворожих маркерів із публічного простору, а й як подолання імперських міфів у свідомості українців, як деокупацію свідомості. Тему буде розглянуто на численних прикладних кейсах для використання в освітньому просторі.