Метод усної історії при вивченні новітньої історії обговорювали вчителі Львова та Львівської області. 30 вересня та 1 листопада 2015 року відбулося два семінари на тему використання методу усної історії. Семінари відбулися у Навчально-методичному центрі освіти м. Львова та Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Лекторами семінарів були Адам Граділек, координатор усноісторичних проектів Інституту досліджень тоталітарних режимів (USTR www.ustrcr.cz ), Каріна Горжені, відділ освіти USTR, та Юрій Волошин, доктор історичних наук член Української асоціації усної історії (http://oralhistory.com.ua/). Вчителі Львівщини мали змогу познайомитися із чеським досвідом використання методу усної історії у школах, із усноісторичними проектами, які здійснювалися та реалізовуються у Чехії, який вплив мала усна історія на формування громадської думки на болючі теми ХХ століття у чеському суспільстві. Каріна Горжені презентувала вчителям, яким чином можна залучити учнів до вивчення історії, використовуючи різні усноісторичні джерела – інтерв’ю, аудіо, відео, витяг з протоколу судового засіднання і т.д.

Також учасники семінарів познайомилися і з українським досвідом використання методу усної історії, дізналися які усноісторичні проекти здійснювалися в Україні. Юрій Волошин також розповів про основні правила та поради, яких варто дотримуватися при роботі з методом усної історії.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA